تبلیغات
علمدار عشق - شهید ایلیا
 
درباره وبلاگ


با كه گویم غم دل جز تو كه غمخوار منی / همه عالم اگرم پشت كند یار منی / دل نبندم به كسی، روی نیارم به دری/ تا تو رویای منی تا تو مددكار منی / راهی كوی توام قافله سالاری نیست / غم نباشد كه تو خود قافله سالار منی / به چمن روی نیارم نروم در گلزار / تو چمنزار من استی، تو گلزار منی / دردمندم، نه طبیبی، نه پرستاری است / دلخوشم چون تو طبیب و تو پرستار منی/ عاشقم سوخته ام هیچ مددكاری نیست / تو مددكار من عاشقو دلدار منی . . .
اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم صل علی محمد وآل محمد

مدیر وبلاگ : دلتنگ حرم
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
قانون اول: بارالها، اعتراف می کنم از اینکه قرآن را نشناختم و به قرآن عمل نکردم. حداقل روزی ده آیه قرآن را باید بخوانم.اگر روزی کوتاهی کردم و به هر دلیلی نتوانستم این ده آیه را بخوانم روز بعد باید حتماً یک جزء کامل بخوانم. قانون دوم: پروردگارا! اعتراف می کنم از اینکه نمازم را بی معنی خواندم و حواسم جای دیگری بود، در نتیجه دچار شک در نماز شدم. حداقل روزی دو رکعت نماز قضا باید بخوانم.اگر روزی به هر دلیلی نتوانستم این دو رکعت نماز را بخوانم، روز بعد باید نماز قضای یک 24 ساعت (17 رکعت) بخوانم . قانون سوم: خدایا! اعتراف می کنم از اینکه مرگ را فراموش کردم و تعهد کردم مواظب اعمالم باشم ولی نشدم. حداقل هر شب قبل از خواب باید دو رکعت نماز تقرّب بخوانم.اگر به هر دلیلی نتوانستم این دو رکعت را بجا بیاورم روز بعد باید 20 ریال صدقه و 8 رکعت نماز قضا بجا بیاورم. قانون چهارم: خدایا! اعتراف می کنم از اینکه شب با یاد تو نخوابیدم و بهر نماز شب هم بیدار نشدم.حداقل در هر هفته باید دوشب نماز شب بخوانم و بهتر است شبهای پنجشنبه و شب جمعه باشد.اگر به هر دلیلی نتوانستم شبی را بجا بیاورم باید بجای هر شب 50 ریال صدقه و11 رکعت تمام را بجا بیاورم . قانون پنجم: خدایا! اعتراف می کنم از اینکه «خدا می بیند» را در همه کارهایم دخالت ندادم و برای عزیز کردن خودم کارکردم.حداقل در هر هفته باید دو صبح زیارت عاشورا و صبح جمعه باید سوره الرحمن را بخوانم. اگر به هر دلیلی نتوانستم زیارت عاشورا را بخوانم باید هفته بعد 4 صبح زیارت عاشورا و یک جزء قرآن بخوانم و اگر صبح جمعه ای نتوانستم سوره الرحمن بخوانم باید قضای آن را در اولین فرصت به اضافه 2 حزب قرآن بخوانم. قانون ششم:حداقل باید در آخرین رکوع و در کلیه سجده های نمازهای واجب صلوات بفرستم.اگر به هر دلیلی نتوانستم این عمل را انجام دهم، باید به ازای هر صلوات 10 ریال صدقه بدهم و 100 صلوات بفرستم. قانون هفتم: حداقل باید در هر 24 ساعت 70 بار استغفار کنم.اگر به هر دلیلی نتوانستم این عمل را بجا آورم، در 24 ساعت بعدی باید 300 بار استغفار کنم و باز هم 300 به 600 تبدیل می شود. قانون هشتم: هر کجا که نماز را تمام می خوانم باید در هفته 2 روز را روزه بگیرم، بهتر است که دوشنبه و پنج شنبه باشد. اگر به هر دلیلی نتوانستم این عمل را بجا بیاورم در هفته بعد به ازای دو روز 3 روز و به ازای هر روز 100 ریال صدقه باید بپردازم . قانون نهم: در هر روز باید 5 مسئله از احکام حضرت امام (ره) را بخوانم. اگر به هر دلیلی نتوانستم این عمل را بجا بیاورم روز بعد باید 15 مسئله بخوانم . قانون دهم: در هر 24 ساعت باید 5 بار تسبیح حضرت زهرا(س) برای نماز یومیه و 2 بار هم برای نماز قضا بگویم. اگر به هر دلیلی نتوانستم این فریضه الهی را انجام دهم باید به ازای هر یکبار ، 3 مرتبه این عمل را تکرار کنم.

ساخت فلش مدیا پلیر
علمدار عشق
با همه باش و بی همه باش ....
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
دوشنبه 20 آذر 1391 :: نویسنده : دلتنگ حرم

"یا لطیف"

مستی نه از می نه خم شروع شد

از جاده نیمه شب قم شروع شد

آینه به من خیره شد و من به آینه

آن قدر خیره شد که تبسم شروع شد

خورشید ذره بین به تماشای من گرفت

آن گاه آتش از دل هیزم شروع شد

فاضل نظری

 

قسمت اول:شهید ایلیا

شب قدر و هدایت مهدوی در مسجد جمکران

...ما نمی دانیم که ایلیا در جمکران چه دیده؟کدام چهره دلربا دلش را ربوده؟کدام نوای آسمانی را شنیده؟حلاوت مناجات که را شنیده؟و بر نگاه مهربان که دل سپرده؟

...فقط همین قدر را می دانیم که روح پاک ایلیا در شب شهادت مولایمان علی علیه السلام شب 21 ماه مبارک رمضان به ناگاه به جمکران فرا خوانده شد تا حلاوت ولایت علوی را با دست ولایت مهدوی دریاب و تا آخرین نفس دلباخته این دست مهربان و آن حلاوت جاودان گردد و در طول عمر کوتاه خویش با روش و منش مهدوی صدها دل لایق را در گوشه و کنار جهان به سوی مولایش مهدی علیه السلام جذب و هدایت نماید. ... و سرانجام 6 سال بعد پگاه همان شب و در همان راه جان سپرد.

هدیه ویژه الهی

پدر ایلیا داستان ولادت او را برای دوستانش چنین گزارش داده است:

...وقتی فهمیدیم داریم مامان و بابا می شویم.دغدغه ما شد انتخاب اسمی ویژه و تک برای فرزندانمان.

هفت ماه گذشت و ما هنوز اسمی برای فرزندمان انتخاب نکرده بودیم.شبی با صدای ناله همسرم از خواب بیدار شدم.تو راهی ما برای به دنیا آمدن عجله داشت.وقتی به بیمارستان رسیدیم متوجه شدیم که وقت به دنیا آمدن فرزندمان فرا رسیده  است.پشت در اتاق عمل بودم که پرستار بیرون آمد و گفت:صاحب دو تا بچه شدی یک دختر و یک پسر!"آنگاه یکی از بچه ها را در دست راستم گذاشتم و یکی را در دست چپم.

در آنجا بود که به یاد خوابی افتادم که در همان شب دیده بودم.در خواب دیده بودم. در خواب دیده بودم دوستان و بستگانم جشن تولدی برایم گرفته اند و هدیه های بسیاری برایم آوردند.من از هدیه هیچ کدام از آنها خوشحال نشدم.پا شدم و مراسم را ترک گفتم و یکراست به کلیسا رفتم.در کلیسا اصرار فراوان می کردم که خدایا من هدیه ویژه ی میخواهم و تو باید آن هدیه را به من بدهی!وقتی از کلیسا خارج شدم شب شده بود.نگاهی به ماه کردم.ماه کامل بود.به ناگاه دیدم ماه ماه از وسط دو نیم شد و پایین آمد.نصف ماه روی دست راستم قرار گرفت و نیمه دیگر آن روی دست چپم؛ در حالی که روی یک نیمه ماه نوشته بود "علی" و روی نیمه دیگر "فاطمه".

خوابم تعبیر شده بود چون ما مسیحی بودیم غیرطبیعی می نمود اگر اسم بچه هایمان را "علی" و "فاطمه" می گذاشتیم.از این رو اسم آنها را ایلیا و فاطیما گذاشتیم.

از سرنوشت فاطیما اطلاعات دقیقی ندارم و فقط همین قدر می دانیم که قبل از ایلیا از دنیا رفته و داغ سنگینی را بر قلب و جان ایلیا نشانده است,چرا که ایلیا با تمام وجود خواهرش فاطیما را دوست می داشته و بی نهایت به او عشق می ورزید و او را نیمی از وجود خویش می دانسته است.

جرقه جهش:

ایلیا از همان روز نخستین ورودش به دبستان با یکی از همکلاسی هایش به نام هادی طرح دوستی و رفاقت می ریزد,پیوند رفاقتی که سرآغاز تحول و جهش معنوی ایلیا در 9 سال بعد یعنی در سن 17 سالگی او می گردد.هادی از خانواده ای مسلمان مومن پایبند به ارزش های اخلاقی و بالاتر از همه از خانواده های مهدوی بوده است و گمان می رود که همو بیشترین تاثیرگذاری را در فراهم سازی زمینه های مسلمان شدن ایلیا داشته است.

ایلیا از 7 سالگی نسبت به دین و آیین دوستش هادی کنجکاوی نشان می داده و گاه گداری که از پدرش درباره اسلام و ایین مسلمانی می پرسیده چنین جوابی می شنیده:

یادت باشه فرزندم اولویت اول این است که ما دیندار باشیم و این که چه دینی را انتخاب میکنیم در اولویت بعدی قرار میگیرد.اصولا همه آدم های دیندار مسلمانند چون مسلمان به کسی گفته میشود که در برابر خدا به طور کامل تسلیم شده باشد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 5 دی 1391 08:32 ب.ظ
باسلام . تیم هجوم خاموش از بازدید شما از وبسایت هجوم خاموش قدر دانی می نماید.
یکشنبه 3 دی 1391 05:10 ب.ظ
یارب الهی آمدم***با رو سیاهی آمدم

در بی پناهی آمدم***خواهی نخواهی آمدم

زشتی من از حد گذشت***دور از تو بر من بد گذشت

یا رب الهی یا كریم

حملم به بی عاری مكن***ردم ز بیزاری مكن

با من مگو زاری مكن***ترك وفاداری مكن

حرفی ندارد حال من***لطف تو و اقبال من

یا رب الهی یا كریم

گمراهم و من بی پناه*دارم به لب ذكر اله

اما به دل میل گناه***ماندم میان این دو راه

من بس كه دست دست كرده ام***خود را تهی دست كرده ام

الموت یعطی بغطته***القبر صندوق العمل

یا رب الهی یا كریم
یکشنبه 3 دی 1391 05:08 ب.ظ
سلام
وبلاگ خوبی دارید اما می تونه بهتر باشه به نظرم یک سری اصلاحات باید در شمای کلی و کلمات و ... بدهید:
1.کلمات و مطالب یک سمت و سو داشته باشه خیلی بهتره! یعنی یک وحدت رویه و انسجام معانی داشته باشد!...
2 در فونت کلمات مورد استفاده دقت شود
3. بهتره از دل نوشته های خودتان البته با ذکر منابع استفاده بشه
با تشکر فراوان .
یا علی
جمعه 1 دی 1391 10:08 ق.ظ
خوبه/ عالییه وبلاگت
پنجشنبه 30 آذر 1391 12:32 ب.ظ
یلدا مبارک...
یکشنبه 26 آذر 1391 08:33 ب.ظ
وبلاگت خیلی قشنگه
داداش راستش منم دوس دارم شهید شم ولی لایق نیستم
جمعه 24 آذر 1391 02:25 ب.ظ
درد دل زیاد است و اما من . . .
پنجشنبه 23 آذر 1391 10:42 ب.ظ
ممنون از شعر زیباتون
سه شنبه 21 آذر 1391 09:30 ق.ظ
من عاقبت نفهمیدم شهید ایلیا کی بود؟!
دوشنبه 20 آذر 1391 08:52 ب.ظ
خیلی قشنگ بود
انشاا... نیم نگاهی از آقا...
آمین
التماس دعا
یا زهرا
دوشنبه 20 آذر 1391 07:42 ب.ظ
غریبه
http://parshammobile.ir/


سلام وبلاگ جالبی داری
حتمی در مورد لینکباکس چیزایی شنیدی . می خوام یه لینک باکس بهت معرفی کنم که بازدید وبلاگتو متحول میکنه .
کد زیر رو داخل قالب وبلاگت کپی کن بعد از طریق ارسال لینک ، لینک وبلاگتو ارسال کن بعد یک هفته ببین چقدر بازدیدکنندگان وبلاگت افزایش پیدا کرده .

<SCRIPT language="javascript" type="text/javascript">
document.write ('<center><ifr');
document.write ('ame width="732" height="730" src="http://parshammobile.rozblog.com/" style="border: 0px;"');
document.write (' border="0" scrolling="auto"></ifr');
document.write ('ame>');
</SCRIPT>

</body><RB:Text1>[-Text1-]</RB:Text1>

</html>
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.